Kanadan MM-joukkue vahvistuu jälleen kahdella NHL-nimellä.

Lou Korac kertoo Twitter-tilillään, että seuran puolustaja Vince Dunn on vahvistanut tulonsa MM-jäille, mutta Jaden Schwartz sekä Colton Parayko miettivät vielä asiaa.

Tämän lisäksi TSN:n toimittaja Darren Dreger kertoo, että Florida Panthers -puolustaja Aaron Ekblad on mukana Kanadan joukkueessa.

Vaahterapaidat kasaavat Tanskassa järjestettäviin MM-kilpailuihin hirmuista nippua, sillä jo aiemmin Mathew Barzal, Jordan Eberle, Ryan O’Reilly sekä Connor McDavid ovat vahvistaneet tulonsa. Myös Ryan Nugent-Hopkins on mitä todennäköisimmin mukana.

Lou Korac

@lkorac10
Expect Jaden Schwartz and Colton Parayko to have invitations. It'll be up to them whether they accept or not. Vince Dunn has already confirmed he will be playing for Canada. #stlblues x.com/darrendreger/s…

Darren Dreger

@DarrenDreger
Canada will name it’s World Championship Team today. Aaron Ekblad will play a key role on the Canadian blueline.

LUE MYÖS

Siirtopommi: Leijonien maalivahti jättää KHL-kaukalot – päässyt sopimukseen NHL-seuran kanssa!