Kärpät pudotti viikonlopun kunniaksi sopimusuutisen – ”Tavoitteena päästä mahdollisimman korkealle”

© Kuva: Juha Tamminen

Julius Hermonen on solminut jatkosopimuksen Kärppien kanssa.

Oululaisseura tiedottaa verkkosivuillaan, että Hermonen jatkaa seurassa myös seuraavat kaksi kautta. Hyökkääjä on seuran oman kasvatti.

– Henkilökohtaisena tavoitteena on totta kai päästä mahdollisimman korkealle sarjatasolle. Se vaatii sen, että pystyn täällä Kärpissä ottamaan vielä steppejä eteenpäin, tekemään voittavia asioita joka päivä ja saamaan omaa peliä entistä varmemmaksi, Hermonen sanoo seuran tiedotteessa.

Hermonen on ollut tällä kaudella huomattavasti paremmassa tehopistetahdissa kuin viime kaudella. Tähän mennessä 26 ottelussa ottelussa on syntynyt 8 (2+6) tehopistettä, joka on yhtä paljon kuin koko viime kaudella.

 


Nikotiininuuskat kotiovellesi edullisesti ja helposti

  • Tilaa laillisesti netistä suoraan kotiovellesi.
  • Suomalaisesta verkkokaupasta kaikki suositut tuotteet.
  • Edullisesti lyhyellä toimitusajalla.