Julius Hermonen on solminut jatkosopimuksen Kärppien kanssa.

Oululaisseura tiedottaa verkkosivuillaan, että Hermonen jatkaa seurassa myös seuraavat kaksi kautta. Hyökkääjä on seuran oman kasvatti.

– Henkilökohtaisena tavoitteena on totta kai päästä mahdollisimman korkealle sarjatasolle. Se vaatii sen, että pystyn täällä Kärpissä ottamaan vielä steppejä eteenpäin, tekemään voittavia asioita joka päivä ja saamaan omaa peliä entistä varmemmaksi, Hermonen sanoo seuran tiedotteessa.

Hermonen on ollut tällä kaudella huomattavasti paremmassa tehopistetahdissa kuin viime kaudella. Tähän mennessä 26 ottelussa ottelussa on syntynyt 8 (2+6) tehopistettä, joka on yhtä paljon kuin koko viime kaudella.

Oulun Kärpät

@OulunKarpatFi
Kärpät on solminut kahden vuoden jatkosopimuksen hyökkääjä Julius Hermosen kanssa. 🤝

Sopimusuutisen herättämät fiilikset emojein kuvailtuna:
👏😍🥳💛🖤

Tiedote: karpat.fi/julius-hermose…

#Kärpät #Liiga