”Mielenkiintoinen” – Nuorten Leijonien tähtipelaajan erikoisen näköinen työväline herätti puhetta Pohjois-Amerikassa

Alle 20-vuotiaiden maailmanmestari Ville Heinolan mailan teippauksesta leviää sosiaalisessa mediassa kuva, joka on saanut aikaan yllättävänkin kovaa puhetta.
AHL-joukkue Manitoba Moosea edustavan suomalaispakin työväline on teipattu mustalla ja valkoisella erkkarilla niin, että ylhäällä väri on musta ja alempana valkoinen.
Alhaalla teippiä ei ole säästelty, kun se ylettyy lavan päästä pitkälle varren puolelle. Kuten oheisesta Sporsnetin kuvasta näkee, ei Honkajoelta maailmalle ponnistanut pakki varsinaisesti ole säästellyt teippauksissa.
Esimerkiksi tämän jutun kuvituskuvaan verrattuna teippaus on muuttunut radikaalisti.
Jos tweetti ei näy voit katsoa sen täältä
– Uusi teippaus on… Mielenkiintoinen, twiittiin kirjoitettiin sanomaa ihmettelevällä hymiöllä vahvistaen.
Tyyli on näyttänyt toimivan. Torstaihin tultaessa koko kauden farmiliigassa pelannut suomalainen oli nakuttanut Manitobassa 24 ottelussa tehot 2+14=16.
Hän ei tosin ollut joukkueensa torstaiyön Iowa Wild -ottelussa kehissä lainkaan. Manitoba hävisi pelin 3-4.
SUOMI-USA – LEIJONAT ANTAA MYRSKYVAROITUKSEN ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Tarjolla on viiden tähden peli-idea, joka täytyy pelata heti!
LUNASTA LEIJONILLALuetuimmat
- No nyt! Ruotsinkieliseltä lehdeltä raju syytös Leijonia kohtaan: ”Kaikki on pedattu Suomen maailmanmestaruudelle”
- MTV: Jonne Virtanen lataa: Marko Anttila ulos Leijonien kokoonpanosta – tällä miehellä hänet pitäisi korvata
- Leijonafanit eivät pääse halvalla – näin paljon olut ja ruoka maksavat MM-areenalla
- MM-kisoissa jymypaukku! Tanska nöyryytti KHL-miehiä käsittämättömin murskalukemin
- Herranjestas! Yhdysvalloille tipahti kolme NHL-vahvistusta
- Jymypaukku muhii NHL:ssä! Kolme suomalaistähteä vapautumassa Leijonien käyttöön?
- IL: Tshekki-tähden yllättävä taito löi Kari Jalosen ällikällä – ”Mikä tuo mies on ja mitä täällä tapahtuu?”
- Nyt on komeaa! Jonne Virtanen julkaisi oman vaatemalliston – kiekkokuosit nostavat hymyn huulille
- Hupsista! Leijonien pukukopissa komeilee laiton lippu