Atro Leppäsen puuttuminen Leijonien MM-leiriryhmästä yllätti monet – näin Antti Pennanen kommentoi MTV:lle
Vaasan Sportissa SM-liigaennätyksen naputellut puolustaja Atro Leppänen ei ole tässä vaiheessa mukana Leijonien MM-leiriryhmässä.
Suomen leirimiehistö julkaistiin perjantaina, mutta Leppäsen nimeä ei listalta löydy, vaikka Sportin kausi on jo ohi ja pakki iski runkosarjassa huimat tehot 21+42=63.
Leijonien päävalmentaja Antti Pennanen kommentoi MTV Urheilulle Leppäsen puuttumista.
– Atron ja muutaman muun pelaajan kohdalla on viisainta ymmärtää se, että huili tekee tässä kohtaa hyvää. Heillä on varmasti vielä kevättä jäljellä, Pennanen paljasti.
Pennasen mukaan Leppänen ei ole vielä mukana, koska hän kantoi Sportin takalinjoilla valtavaa kuormaa. Pakki kuitenkin otettaneen mukaan ryhmään myöhemmin.
Leppänen debytoi Leijonissa viime kaudella ja on ollut mukana myös tällä kaudella Euro Hockey Tourilla.
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Ilves pudotti ison uutisen – kiinnitti pitkäaikaisen luottomiehen vuosiksi eteenpäin!
- Yli 600 Liiga-ottelun veteraani: ura ohi – paljasti seuraavan askeleensa
- Kiekko-Espoon kokenut kapteenisto julki – kultaleijonasta uusi kapteeni!
- Suomen mestari Tappara: jättitappiot!
- Kultaleijona Patrik Puistola debytoi uudessa seurassaan – latoi heti jättitehot!
- TPS:n uusittu kapteenisto selvillä – kultaleijona johtaa turkulaisnippua
- Aleksander Barkov vaikuttui Tapparan NHL-lupauksista – yksi ominaisuus ylitse muiden
- Tässä MTV:n Liiga-tiimi alkavalle kaudelle – nämä ottelut näkyvät ilmaiseksi!
- Tässä on Kärppien uusi kapteeni – kultaleijona korvaa seuraikonin!
- Liigaan palaava Jokerit: tässä on uusi kapteeni!