Moskovan TsSKA on tehnyt sopimukset Mikhail Grikorenkon ja Nikita Nesterovin kanssa.

Molemmat venäläisen tekivät TsSKan kanssa kolmen vuoden sopimuksen. Seuran johtaja Igor Emantovitsh uhkasi keväällä seuran lähtevän NHL-sopimuksestaan vapautuvien venäläispelaajien perään. Nyt isku näyttäisi käyvän toteen.

Grikorenko on pelannut viimeiset viisi kautta Pohjois-Amerikassa. Ensimmäisellä kaudellaan mies pelasi Kanadalaisessa QMJHL-juniorisarjassa. NHL-otteluita mies on kerännyt viideltä kaudelta. Viimeiset kaksi kautta 23-vuotias hyökkääjä on pelannut Colorado Avalanchessa.

Nesterovilla on takanaan neljä kautta Atlantin takana. NHL-otteluita mies on kerännyt viimeiltä kolmelta kaudelta. 24-vuotias puolustaja pelasi pitkään Tampa Bay Lightningissa, mutta päätti kauden Montreal Canadiensissa.