Suomen olympiamitalisti siirtyi pelaamaan alasarjaan – joukkue voitti 14-0, hyökkääjä takoi levottomat tehot

Naisleijonien avainpelaajieen vuosien ajan kuulunut tähtihyökkääjä Michelle Karvinen valmistautuu ensi talvena Pekingissä pelattaviin olympiakisoihin Ruotsin toiseksi korkeimmalla sarjatasolla Malmö Redhawksin paidassa.
Pelaaja on tasolle hirvittävän kova vahvistus, kun hän on voittanut maajoukkueurallaan muun muassa kaksi olympiapronssia sekä MM-hopeaa.
Karvisen alku DamEttanissa olikin vähintään onnistunut. Malmö tuhosi etelälohkon pelissä Karlskronan niukasti 14-0 vieden laukaukset nimiinsä vähän selvemmin 77-6. Karvinen mätti hattutempun ollen mukana keskimäärin joka toisessa osumassa – kokonaistehoiksi nimittäin muodostui vakuuttava saldo 3+4.
Tanskassa syntyneen Suomen ja Tanskan passien Karvinen kertoi seuran kotisivuilla, että pelaaminen oli ollut hauskaa. Peli oli Karviselle ensimmäinen joukkueessa, johon hän siirtyi Venäjän liigassa pelaavasta kiinalaisesta KRS Vanke Raysista.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Tässä on Leijonien aloittava maalivahti Yhdysvaltoja vastaan
- Sarjakärki vaihtui Liigassa – Sami Kapasen Pelicans-debyytistä tuli ilotulitusta
- 4 Nations alkaa! Kanadalla karu tilanne – kaatuuko suosikki tähän?
- Miro Aaltonen kärysi kokaiinista – uusi seura löytyi heti
- Topi Jaakola sai potkut – nyt löytyi uusi seura
- Tässä Teemu Pulkkisen uusi seura!
- Leijonat-hyökkääjä Miro Aaltonen kärysi kokaiinista – näin pitkä pelikielto tuli!
- Ruotsalaispelaaja kauhistelee jo Leijonien NHL-supertähden kohtaamista: ”Hän tulee jyräämään minut”
- Leijonilta rohkea viime hetken muutos – Antti Pennanen: ”Viikonloppuna tehtiin päätös”
- Tässä ovat Leijonien alustavat ketjut 4 Nationsissa!
- Pohjois-Amerikassa vähätellään Leijonia – naureskelua erityisesti yhdelle pelaajalle: ”Unohdin jo hänen nimensä”
- Ruotsalaispelaaja kauhistelee jo Leijonien NHL-supertähden kohtaamista: ”Hän tulee jyräämään minut”
- IL: Tähän osoitteeseen Jesse Puljujärvi haluaa!
- Tässä ovat Leijonien alustavat ketjut 4 Nationsissa!
- MTV: Teemu Pulkkisen sopimus revitty – joukkue vaihtuu!
- Leijonilta rohkea viime hetken muutos – Antti Pennanen: ”Viikonloppuna tehtiin päätös”
- Miika Elomon kuolemasta uutta tietoa
- NHL-megatähti jää pois 4 Nations -turnauksesta!
- Leijonien 4 Nations -avausvastus harjoitteli ensimmäistä kertaa – tässä Yhdysvaltain kentälliset
- Huhhuh! Tällaisilla ketjuilla Kanada on lähdössä 4 Nations -turnaukseen