Turun Palloseura julkisti perjantaina kaksi uutta jatkosopimusta.

Liigan kärkiseuroihin lukeutuva TPS solmi kaksivuotiset jatkot hyökkääjä Topias Haapasen sekä puolustaja Valtteri Pullin kanssa.

23-vuotias Haapanen on tällä kaudella pelannut 18 ottelua tehoin 0+1. 20-vuotias Pulli ehti pelata ennen loukkaantumistaan kahdeksan ottelua tehoin 0+2. Puolustaja on pelannut myös 11 ottelua TPS:n A-nuorissa.

– Olemme molempien pelaajien jatkosopimuksista luonnollisesti erittäin iloisia. Haapanen ja Pulli ovat jatkonsa ansainneet ja haluavat jatkaa kehittymistään edelleen Seuran arjessa, josta olemme myös tyytyväisiä, urheilujohtaja Rauli Urama kommentoi seuran tiedotteessa.

TPS vahvisti samalla julkistavansa lisää sopimuksia ensi viikolla.

– Jatkolappujen julkaisut käynnistyvät tässä ja nyt. Lisää löylyä ensi viikolla, seura kiusoittelee faneja Twitter-tilillään.

LUE MYÖS: Surkea takaisku: Leijonissa debytoinut Liiga-vahti pitkään sivussa!

HC TPS

@HCTPS
Jatkolappujen julkaisut käynnistyvät tässä ja nyt.
Lisää löylyä ensi viikolla.
#HCTPS #Turku #Liiga #SunSeura