Liigan runkosarjaan jäävän Ässien Twitter-tililtä käy selväksi, että joukkueen treeneissä on ollut mukana etenkin porilaisille hyvinkin tuttu vahvistus.

KHL:n taannoin jättänyt, seuran eri ikäkausijunioreista maailmanmestariksi ponnistanut Oliwer Kaski harjoittelee patapaitojen mukana toistaiseksi.

Porin Ässät

@PorinAssat
Oliwer Kaski harjoittelee toistaiseksi Liiga-joukkueen mukana.

#Ässät #Liiga #YHDESSÄ
@KaskiOliwer

Olympiakoneeseenkin tyrkyllä ollut pakki pelasi tällä kaudella KHL:ää Avangard Omskissa kaikkiaan 49 ottelussa pistein 13+21=34 (-8). Porilaiskasvatti kantoi patapaitaa eri ikäkausijunioreissa kausilla 2010-15.

Kasken saapumisella Poriin on positiivista vaikutusta päävalmentaja Karri Kiven mukaan koko joukkueeseen. Maailman isoissa sarjoissa pelaavat omat kasvatit ovat kuulemma aina tervetulleita harjoittelemaan Ässien kanssa.

– Haluamme säilyttää läheiset välit näiden huippupelaajien kanssa ja samalla meidän oma joukkueemme saa harjoitteluun uutta virtaa.

Porin Ässät

@PorinAssat

Porin Ässät

@PorinAssat
Oliwer Kaski harjoittelee toistaiseksi Liiga-joukkueen mukana.

#Ässät #Liiga #YHDESSÄ
@KaskiOliwer
"Maailman isoissa sarjoissa pelaavat omat kasvattimme ovat aina tervetulleita harjoittelemaan kanssamme. Haluamme säilyttää läheiset välit näiden huippupelaajien kanssa ja samalla meidän oma joukkueemme saa harjoitteluun uutta virtaa."

-Karri Kivi

#Ässät #Liiga #YHDESSÄ

Ässät on Liigassa viimeisenä ja sillä olisi pelaamatta vielä viisi ottelua ennen kauden loppumista. Patapaidat pelaavat seuraavan kerran perjantaina Hämeenlinnassa HPK:n vieraana.Ässät, Avangard Omsk, Kaski Oliwer, Kivi Karri