TPS on joutunut lähtemään siirtomarkkinoille yhden loukkaantumisen vuoksi.

Turkulaisseura tiedottaa verkkosivuillaan, että se on vahvistanut hyökkäystään Jasse Ikosella. 32-vuotiaan hyökkääjän hankinta tuli ajankohtaiseksi, koska Vili Munkki on tällä hetkellä loukkaantuneena.

Liigassa 490 ottelua urallaan pelanneen Ikosen sopimus on kuukauden mittainen. Vielä viime kaudella hyökkääjä kiekkoili italialaisen HC Pusteralin riveissä.

– Työteliään ja urheilullisen Ikosen hankinta tuli meille ajankohtaiseksi Vili Munkin loukkaantumisen myötä. Saamme Jassesta pelaajan, joka tekee takuuvarmasti illasta toiseen töitä ja valmennuksen haluamia asioita Seuran eteen. Paljon nähnyt Ikonen leventää meidän kokoonpanoamme tähän paikkaan erinomaisesti, kertoo HC TPS:n pelaajakoordinaattori Tomi Kallio seuran tiedotteessa.

HC TPS

@HCTPS
Jasse Ikonen Seuraan kuukauden mittaisella sopimuksella🖤🤍

Tiedote| hc.tps.fi/uutiset/jasse-…
#HCTPS #Turku #Liiga #TPS100