Voitosta voittoon! Nuoret Leijonat murskasi kaikki vastustajansa – Ilves-lupaus voitti pistepörssin

Suomen alle 20-vuotiaiden maajoukkueen valmistautuminen kohti vuodenvaihteessa järjestettäviä MM-kisoja sujuu mainiosti.
Nuoret Leijonat saalisti viikonloppuna kolmesta ottelustaan kolme voittoa, kun Tshekin U20-haastajamaajoukkue kaatui maalein 8-2, Ruotsi lukemin 6-1 ja Tshekin ykkösjoukkue maalein 4-0.
Suomen tehokkain pelaaja turnauksessa oli Ilvestä seuratasolla edustava Jani Nyman, joka saalisti kolmessa ottelussa peräti seitsemän (4+3) tehopistettä. Nyman voitti samalla koko turnauksen pistepörssin.
Nymanin lisäksi myös TPS:stä tuttu Kalle Väisänen oli vahvalla pelipäällä, kun kolmessa ottelussa syntyi neljä maalia. Tämä riitti pistepörssin kakkostilaan.
Suomen maalilla loistavia otteita esittivät Aku Koskenvuo ja Jani Lampinen, joka piti nollapelin Tshekkiä vastaan.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Valtavia torjuntoja loppuhetkillä ottanut Ville Husso nousi hurjaan rooliin: ”Tämä oli maalivahdin voitto”
- TPS-puolustaja jakoi murheellisen uutisen: ”Pysäyttävä suru-uutinen tavoitti minut tänään”
- Mikko Rantanen tehokkaalla pelipäällä – Avalanche suli noloon tappioon: ”Kolmannen erän tapahtumia ei voi käydä uudestaan”
- Lehti: Saksalaisseura nappaamassa Liiga-hyökkääjän loppukaudeksi?
- NHL:n suomalaissensaatiolle huippu-uutisia: pitkä sairausloma ohi
- Mitkä murskajaiset! Kärpät järjesti hurjat maalijuhlat – ”Malliesimerkki siitä, miksi Liiga pitäisi olla auki”
- HIFK-tähden sopimus purettu – uusi seura selvillä
- Lähde: Jarmo Kekäläinen oli napata toisenkin NHL-supertähden vapailta markkinoilta – jättimäinen sopimustarjous oli jo pöydällä
- ”Vuoden torjunta?!” – Joonas Korpisalo nollasi tylysti supertähden maalintekoaikeet
- Huikea sopimusuutinen! Ässien ulkomaalaisvahvistus sorvasi jatkopahvin
- Kärppien huippulupaus vaihtaa seuraa! Siirtoa edelsi sotku KalPan kanssa – fanit tulistuivat
- Jokereiden tilanteessa shokkikäänne!
- IS: Kohauttanut Alina Voronkova-Hurri katosi Liiga-lähetyksistä – tässä syy
- IS: HIFK-legendalla ei pitänyt pokka Joel Harkimon Jokerit-projektin kanssa: ”Isäukko häärii taustalla”
- Teemu Selänne latasi suorat sanat Jokereista!
- Mitkä murskajaiset! Kärpät järjesti hurjat maalijuhlat – ”Malliesimerkki siitä, miksi Liiga pitäisi olla auki”
- Lähde: Jarmo Kekäläinen oli napata toisenkin NHL-supertähden vapailta markkinoilta – jättimäinen sopimustarjous oli jo pöydällä
- Hirvittävä pommi! Eeli Tolvasen tykki teki taas tuhoa NHL:ssä
- Jukurit julkaisi kaksi kutkuttavaa jatkosopimusta: ”Osoittanut pystyvänsä tekemään tulosta”
- Teemu Selänne paljastaa: harkinnut kokonaan uuden Liiga-seuran perustamista