Liiga-SaiPa Oy:n toimitusjohtaja vaihtuu. Toimitusjohtajan pestiä viiden vuoden ajan hoitanut Jussi Markkanen siirtyy tehtävästä sivuun ja keskittyy jatkossa seuran urheilutoimenjohtajan tehtäviin. Uudeksi toimitusjohtajaksi on pestattu Jani Valkeapää, joka aloittaa tehtävissään 1.5.2023.

– Janista saamme erittäin idearikkaan ja myyntiorientoituneen toimitusjohtajan. Jani on ennakkoluuloton ja tuntee aiempien työtehtäviensä myötä erittäin hyvin paikallisen urheilun toimintaympäristön ja alueen yritysverkoston, kertoo Liiga-SaiPa Oy:n hallituksen puheenjohtaja Timo Tersa seuran tiedotteessa.

Markkanen aloitti SaiPan toimitusjohtajana 1.5.2018. Hän toimii kesän ajan Valkeapään apuna hallinnollisissa tehtävissä, mutta tulevaisuudessa hän keskittyy täyspäiväisesti urheilutoimenjohtajan hommiin.

SaiPa

@Liiga_SaiPa
Jani Valkeapää Liiga-SaiPa Oy:n toimitusjohtajaksi

SaiPan toimitusjohtaja vaihtuu. Jussi Markkanen jatkaa urheilutoimenjohtajan tehtävissä.

Kts. lisää: saipa.fi/fi-fi/article/…

Kuva: Lauri Heino

#SaiPa #Liiga