Liiga-seurat puhelimet käteen – kaksinkertainen Suomen mestari vapaille markkinoille!

Kuva: Taneli Niinimäki
Tapparassa kaksi Suomen mestaruutta voittanut puolustaja Aleksi Salonen vaihtaa maisemaa ensi kaudeksi.
Monikansallista ICEHL-sarjaa pelaava itävaltalainen Graz99ers tiedottaa, että Salonen ei jatka seurassa ensi kaudella. 30-vuotiaan JYPin kasvatin sopimus päättyi tähän kauteen.
Ensimmäistä kauttaan ulkomailla pelaava Salonen teki ICEHL-sarjan runkosarjassa 41 ottelussa tehopisteet 0+3.
Salonen on pelannut Liigassa JYPin, Tapparan ja TPS:n riveissä yhteensä 441 runkosarjaottelua (26+73=98) ja 52 pudotuspeliottelua (2+6). 179-senttinen puolustaja on voittanut kertaalleen CHL:n mestaruuden ja kahdesti Liigan mestaruuden.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Petri Kontiolan käyttämä lempinimi TPS:n ykkösketjusta sai Jani Alkion repeämään täysin: ”Lunastan tämän käyttöön”
- Risto Dufva letkautti jälleen lehdistötilaisuudessa – tila hiljeni ja Olli Jokinen pidätteli pokkaansa
- Patrik Laine iskettiin ykkössentteriksi – tulosta tuli välittömästi
- Winnipeg Jets karsi NHL-miehistöään: suomalaiskaksikolle lähtöpassit
- Liigassa ihastuttanut suomalaishyökkääjä näytti kykynsä NHL-jäillä – iski huipputehot: ”Hänet palkittiin kovasta työstä”
- Liigan kurinpito jyrähti: Pelicans-tähti pitkään pelikieltoon!
- Kuka olisi uskonut? Liigan pistepörssissä harvinainen tilanne
- Liigan käsittämätön tehoputki katkesi viimein – onko vastaavaa nähty koskaan?
- Auts! Pelicansille valtava takaisku illan HIFK-kamppailuun
- NHL-seura nakkasi suomalaisen ykköskierroksen varauksen siirtolistalle!
- IL: Tässä ykkösehdokas Ilveksen uudeksi päävalmentajaksi – huippunimi korvaa Antti Pennasen?
- MTV Urheilu: Tappara kiinnostui Petri Kontiolasta – näin taiturihyökkääjä kommentoi mahdollista paluutaan kirvesrintoihin
- IL: Liiga-kiekkoilijaa syytetään raiskauksesta
- MTV Urheilu: Tappara on kiinnostunut Petri Kontiolasta – ”Jos Petrillä on…”
- Arizona Coyotesilta tyly ilmoitus: suomalaispuolustaja sai lähtöpassit!
- Teemu Pulkkisen uusi joukkue selvisi!
- Petri Kontiolan käyttämä lempinimi TPS:n ykkösketjusta sai Jani Alkion repeämään täysin: ”Lunastan tämän käyttöön”
- Kuka olisi uskonut? Liigan pistepörssissä harvinainen tilanne
- Liigan kurinpito jyrähti: Pelicans-tähti pitkään pelikieltoon!
- Eeli Tolvanen hirmuvireessä! Kuti teki hurjaa jälkeä NHL-jäillä: ”HÄNTÄ EI VOI PYSÄYTTÄÄ”