Mestis-seura Jokereiden kabineteissa tapahtuu iso muutos, kun vuoden ajan seuran toimitusjohtajana toiminut seuraikoni Antti-Jussi Niemi jättää tehtävänsä omasta tahdostaan.

Jokerit tiedotti muutoksesta perjantaina kotisivuillaan. Niemi jatkaa helsinkiläisseuran advisory boardissa eli neuvonantajaryhmässä.

– Tämä on ollut mahtava vuosi, jonka aikana on tullut paljon oppia, kohtaamisia ja muistoja. Iso kiitos näistä kuuluu kaikille faneille, yhteistyökumppaneille ja koko jokeriyhteisölle. Olette ehdottomasti olleet parasta tässä työssä. Uskon ja luotan, että Jokereilla on edessään mahtava tulevaisuus, Niemi kiittelee seuran tiedotteessa.

– Haluamme kiittää AJ:ta kuluneesta vuodesta, hänen johtajuudestaan ja hyvästä työstä Jokereiden eteen. Olemme erittäin iloisia, että hän saa uuden hienon mahdollisuuden edetä urallaan pääsemällä osakkaaksi hyvin tuntemansa toimialan yhtiöön, hallituksen puheenjohtaja Mikko Saarni kommentoi Niemen ratkaisua.

LUE MYÖS: