IFK:n superlupaus debytoi edustusjoukkueessa – ensi kesän NHL-varaustilaisuuden kuumia nimiä
Niklas Nordgren debytoi IFK:n edustusjoukkueessa.
17-vuotias Nordgren pelaa ensimmäisen ottelunsa tänään tiistaina aikuisten sarjatasolla, kun IFK kohtaa CHL:ssä Comarch Cracovian.
Ottelu on IFK:lle merkityksetön, sillä se on jo menettänyt CHL:ssä jatkopaikan. Kamppailu on hyvä mahdollisuus antaa kokemusta nuoremmille pelaajille.
Nordgren on varausikäinen ensi kesän NHL-varaustilaisuudessa. Kykyjenetsijätoimisto Future Considerations on alustavassa arviossa veikannut helsinkiläisjunioria varattavaksi kahden ensimmäisen kierroksen aikana. Mies on tällä kaudella pelannut viisi ottelua A-nuorten SM-liigaa tehden tehopisteet 2+5=7.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Toimittaja: Suomalainen ykkösvaraus vaihtamassa maisemaa NHL:ssä!
- Petri Kontiolan käyttämä lempinimi TPS:n ykkösketjusta sai Jani Alkion repeämään täysin: ”Lunastan tämän käyttöön”
- Risto Dufva letkautti jälleen lehdistötilaisuudessa – tila hiljeni ja Olli Jokinen pidätteli pokkaansa
- Patrik Laine iskettiin ykkössentteriksi – tulosta tuli välittömästi
- Winnipeg Jets karsi NHL-miehistöään: suomalaiskaksikolle lähtöpassit
- Liigassa ihastuttanut suomalaishyökkääjä näytti kykynsä NHL-jäillä – iski huipputehot: ”Hänet palkittiin kovasta työstä”
- Liigan kurinpito jyrähti: Pelicans-tähti pitkään pelikieltoon!
- Kuka olisi uskonut? Liigan pistepörssissä harvinainen tilanne
- Liigan käsittämätön tehoputki katkesi viimein – onko vastaavaa nähty koskaan?
- Auts! Pelicansille valtava takaisku illan HIFK-kamppailuun
- IL: Tässä ykkösehdokas Ilveksen uudeksi päävalmentajaksi – huippunimi korvaa Antti Pennasen?
- MTV Urheilu: Tappara kiinnostui Petri Kontiolasta – näin taiturihyökkääjä kommentoi mahdollista paluutaan kirvesrintoihin
- IL: Liiga-kiekkoilijaa syytetään raiskauksesta
- MTV Urheilu: Tappara on kiinnostunut Petri Kontiolasta – ”Jos Petrillä on…”
- Petri Kontiolan käyttämä lempinimi TPS:n ykkösketjusta sai Jani Alkion repeämään täysin: ”Lunastan tämän käyttöön”
- Liigan kurinpito jyrähti: Pelicans-tähti pitkään pelikieltoon!
- Kuka olisi uskonut? Liigan pistepörssissä harvinainen tilanne
- Teemu Pulkkisen uusi joukkue selvisi!
- Winnipeg Jets karsi NHL-miehistöään: suomalaiskaksikolle lähtöpassit
- Eeli Tolvanen hirmuvireessä! Kuti teki hurjaa jälkeä NHL-jäillä: ”HÄNTÄ EI VOI PYSÄYTTÄÄ”