Tallenna nämä kalenteriisi: Viaplay näyttää huiman määrän NHL-otteluita parhaaseen katseluaikaan

Pitkä odotus päättyy pian, kun NHL:ssä palataan tositoimiin Suomen aikaa 14. tammikuuta.
Tulevallakin kaudella ottelut ovat katsottavissa tuttuun tapaan suorina lähetyksinä Elisa Viihde Viaplayssa sekä suurin osa myös V sport -kanavilla.
Tulevalla sesongilla suomalaisia kiekkofaneja hemmotellaan paljon, sillä Viaplayn kiekkotiimi lähettää suomenkieliset NHL-studiot jokaisena peliviikonloppuna.
Viaplayn NHL-studioissa asiantuntijoina jatkavat aiemmilta kausilta tutut Sami Hoffrén, Ville Nieminen, Esa Pirnes, Ossi Väänänen sekä Pohjois-Amerikasta käsin Kimmo Timonen. Studiossa keskustelua johtaa Iiro Harjula ja selostuksista vastaavat Antti Mäkinen, Tero Kainulainen ja Nuutti Vihtilä.
– Globaalit haasteet ovat muokanneet myös NHL:n uuden kauden ohjelmistoa. Mutta nuo muutokset palvelevat upeasti sarjan seuraajia. Mahtavia rivalry-kamppailuita illasta toiseen ja viime kausien tapaan pelejä suomalaisittain parhaaseen katseluaikaan jokaisena viikonloppuna. NHL on jälleen tehnyt poikkeuksellisissa hetkissä hienoa työtä, meidän tehtäväksi jää nauttia maailman parhaasta jääkiekosta, kuvailee Antti Mäkinen tulevaa kautta NENT Groupin tiedotteessa.
Keskiviikkona 13. tammikuuta on luvassa ohjelmaa aamusta iltaan, kun tarjolla on aluksi kahden viimeisimmän kauden ratkaisevat Stanley Cup -finaalit ja runsaasti ennakoita ennen kauden avausottelua Philadelphia Flyers-Pittsburgh Penguins, joka käynnistyy 14. tammikuuta kello 00.30.
Näet NHL:n kaikki prime time -ottelut alta.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Lukon Nuutti Viitasaloa syytetään rahanpesusta – näin kommentoivat seura ja pelaaja
- STT: Liiga-puolustajaa syytetään rahanpesusta
- Nimet paperissa – suomalaistähti rustasi uuden sopimuksen suurseuran kanssa
- KalPa-vahti sairastuvalle – seura värväsi korvaajan
- Ulkomaalaisjätti lähtee Liigasta – tässä uusi seura
- SK: Antti Raannan tilanteesta uutta tietoa!
- Yllätysuutinen: Liigan floppihankinta lähtee NHL-leirille!
- Lukko-katastrofi: Antti Raanta loukkaantui
- Kultaleijonan hurja sopimuspiina: Ex-seura yritti antaa potkut valelääkärintodistuksella
- The Athletic: Tähtihyökkääjä ei sittenkään palaa Tapparaan?
- TPS-sensaatiosta hurja arvio – Ismo Lehkonen: ”Sauma tapella MM-kisapaikasta”
- The Athletic: Tähtihyökkääjä ei sittenkään palaa Tapparaan?
- HIFK:lle jälleen karseita uutisia – superlupaus pitkään sivussa
- Kärpät pelaajakaupoilla – haaviin yli 300 Liiga-ottelun sentteri: ”Tuo runsaasti kokemusta”
- Olli Jokisen HIFK:lle jättiuutinen!
- Lukko-katastrofi: Antti Raanta loukkaantui
- SK: Antti Raannan tilanteesta uutta tietoa!
- Kultaleijonan hurja sopimuspiina: Ex-seura yritti antaa potkut valelääkärintodistuksella
- Rasmus Ristolaisesta tipahti karu uutinen
- Kolme suomalaislupausta suuntaa Pohjois-Amerikkaan