Hannes Hyvösen valmennusura alkaa – Peliitoilla mukana sarja-avauksessa muutamia kiehtovia nimiä
Pelaajaurallaan kolme Suomen mestaruutta, yhden Gagarin Cupin ja MM-pronssia voittaneen Hannes Hyvösen valmennusura pääsee vauhtiin torstaina Tampereen Mestis-pelissä. Peliitat kohtaa uuden sesongin kärkeen KOOVEE:n.
Peliitoilla on mukana muutamia mielenkiintoisia nimiä, ja esimerkiksi ykköshyökkäysketjussa viilettävät Konsta Hirvonen, Sergei Popov ja Juuso Heikkilä. Ensiksi mainittu on pelannut tällä kaudella Liigaa Pelicansissa sekä aiemmin myös KHL:ää Jokereissa muutamien pelien verran.
Kolmosketjussa on ryminää ja väriä, kun laitureina pelaavat Taavi Vartiainen ja Hirvosen tavoin Pelicansia edustanut Niklas Nordgren. Näiden keskellä on Alexander Forslund.
Mestis-kauden ensimmäisen pelipäivän toinen matsi käydään Imatralla hallitsevan mestarin Ketterän ja viime kevään finaaleissa taipuneen Kokkolan Hermeksen välillä.
- Leijonat-tähti nousee kohisten NHL-seuran listoilla – ”Todella hyvää palautetta”
- Suomen Stanley Cup -mestarit ällistyttävässä iskussa ennen reissua Helsinkiin
- Ilmaiseksi tv:ssä: Suomi ja Ruotsi iskevät yhteen EHT:llä – tv-lähetysajat ja selostaja
- HIFK-tähti Daniel Mäkiaho pettyi Leijonat-debyyttiinsä – ”Ei tekosyitä”
- Sveitsin tähtivalmentajasta kuuma siirtohuhu – neljä Liiga-seuraa kintereillä
- HIFK-tähti Daniel Mäkiaho pettyi Leijonat-debyyttiinsä – ”Ei tekosyitä”
- SaiPa-tähti sai pikahälytyksen EHT:lle – askissa jo lauantaina
- Ilmaiseksi tv:ssä: Suomi ja Ruotsi iskevät yhteen EHT:llä – tv-lähetysajat ja selostaja
- Antti Pennanen löi luvut pöytään – näin paljon Leijonat maksaa palkkaa!
- Jukurien NHL-lupaus pakkaa laukkunsa – Liiga-kilpailija kutsuu!