MM-ratkaisupelit loppuunmyyty – trokareilla monikertaiset hinnat

Jääkiekon MM-kisat alkavat tänään Moskovassa ja Pietarissa. Lippukauppa käy vilkkaana sekä virallisilla kassoilla että lippujen jälleenmyyjillä.
Kuten jo aiemmin kerroimme, Venäjän ottelut MM-kisoissa ovat loppuunmyytyjä.
– Sen lisäksi otteluihin, joissa Venäjä ei pelaa, lipuista on myyty noin 70 prosenttia. Myös ratkaisupeleihin on liput myyty loppuun, MM-turnauksen toimitusjohtaja Aleksandr Polinski kertoo R-Sport-sivulla.
Trokarit pyytävät kovia summia
Myös lipputrokarit ovat paikalla MM-kisoissa. Varsinkin kotijoukkue Venäjän loppuunmyytyihin otteluihin pääsemisestä saa pulittaa sievoisen summan.
Kun Venäjä kohtaa tänä iltana avauspelissään Tšekin Moskovassa, on hallin ulkopuolella lippuja kauppaavien trokarien minimihinta pääsylipulle 12 000 ruplaa eli noin 160 euroa, kertoo uutistoimisto Tass. Jos taas haluaa nähdä ottelun pääkatsomosta, lipulle hintaa tuleekin jo 20 000 ruplaa eli lähes 270 euroa.
Tassin mukaan alkuperäiset hinnat alkulohkojen peleihin ovat 25-60 euroa riippuen paikoista ja ottelussa pelaavista joukkueista.
Sen sijaan Pietarissa pelattavan Kanadan ja Yhdysvaltojen tämänpäiväsen ottelun trokarihinnat ovat liikkuneet 50:n ja 130 euron välillä, kirjoittaa R-Sport.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Urheilucast: Tommi Tikan Kärpät-sopimuksesta iso paljastus
- Huima trilleri – suomalaiselle karmea kohtalo NHL-finaalissa!
- NHL:n herrasmiespalkinto on jaettu: vain kaksi suomalaista keräsi ääniä
- KalPa-ikoni vahvistaa: ura ohi
- Kärpät jysäytti huippukaappauksen!
- Daniel Lebedeff löysi uuden joukkueen!
- Paljastus Ruotsista: Tässä on Kärppien tuore hyökkääjähankinta
- HäSa: HPK teki jättitappiot
- Liiga-tähden siirtoa hehkutetaan Ruotsissa: ”Tavallista suuremmat odotukset”
- Pikkuleijonat valmistautuu Hlinka Gretzky -turnaukseen – tässä leiriryhmä
- Sopimus purettu! Liigan entinen pistepörssivoittaja sai lähteä seurastaan
- The Athletic: Tappara saamassa huippuvahvistuksen NHL:stä
- Huippukaappaus: NHL:ssä pelannut suomalaisvahti siirtyy Liigaan!
- Patrik Puistolalta iso paljastus!
- Yle Urheilu: Tässä on kultaleijona Oliwer Kasken uusi seura!
- MTV Urheilu: Tämä seura haluaa nyt Liigaan
- Paljastus Ruotsista: Tässä on Kärppien tuore hyökkääjähankinta
- Liiga-tähden siirtoa hehkutetaan Ruotsissa: ”Tavallista suuremmat odotukset”
- Kärpät jysäytti huippukaappauksen!
- Kasperi Kapaselle täystyrmäys Viaplayn asiantuntijalta – Teemu Selänteellä selkeä näkemys: ”Jokainen pelikaveri arvostaa…”