IS: Aleksander Barkovin isä paljasti poikansa mystisen poissaolon syyn

Aleksander Barkov on ollut mystisen sairauden takia jo kaksi viikkoa sivussa Florida Panthersin toiminnasta. Panthers on tyytynyt vain kertomaan, että Barkov on sairaana ja että kyseessä ei ole koronaviruksen aiheuttama tauti.
Barkovin isä Aleksander Barkov senior kertoo nyt poissaolon taustoista. Isä-Barkovin mukaan hänen poikansa on sairastanut keuhkokuumetta.
– Hänellä nousi kuume, sitten se laski yhdeksi päiväksi ja hän pääsi pelaamaan. Sen jälkeen kuume nousi 39,5 asteeseen, Barkov senior kertoi Ilta-Sanomille.
– Lääkäri katsoi röntgenkuvat ja sanoi, että perkele, sinulla on tällainen!
Barkovin vointi on parantunut viime aikoina ja hän on päässyt jo harjoittelemaan jäälle. Panthersin suomalaiskapteeni saatetaan nähdä aikaisintaan huomenna tositoimissa
– Hän sanoi, että olo on vielä raskas, mutta hänestä tuntuu koko ajan paremmalta. Hän pelaa todennäköisesti torstaina, Barkov senior paljasti.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Lehti: Saksalaisseura nappaamassa Liiga-hyökkääjän loppukaudeksi?
- NHL:n suomalaissensaatiolle huippu-uutisia: pitkä sairausloma ohi
- Mitkä murskajaiset! Kärpät järjesti hurjat maalijuhlat – ”Malliesimerkki siitä, miksi Liiga pitäisi olla auki”
- HIFK-tähden sopimus purettu – uusi seura selvillä
- Lähde: Jarmo Kekäläinen oli napata toisenkin NHL-supertähden vapailta markkinoilta – jättimäinen sopimustarjous oli jo pöydällä
- ”Vuoden torjunta?!” – Joonas Korpisalo nollasi tylysti supertähden maalintekoaikeet
- Huikea sopimusuutinen! Ässien ulkomaalaisvahvistus sorvasi jatkopahvin
- Haaste on heitetty! Tappara saattaa julkaista ensi viikon kotiottelussaan peräti neljä pelaajasopimusta
- Teemu Selänne paljastaa: harkinnut kokonaan uuden Liiga-seuran perustamista
- Tuomio tuli: Jukurien pelaajalle langetettiin pelikieltoa!
- Kärppien huippulupaus vaihtaa seuraa! Siirtoa edelsi sotku KalPan kanssa – fanit tulistuivat
- Jokereiden tilanteessa shokkikäänne!
- IS: Kohauttanut Alina Voronkova-Hurri katosi Liiga-lähetyksistä – tässä syy
- Teemu Selänne latasi suorat sanat Jokereista!
- IS: HIFK-legendalla ei pitänyt pokka Joel Harkimon Jokerit-projektin kanssa: ”Isäukko häärii taustalla”
- Hirvittävä pommi! Eeli Tolvasen tykki teki taas tuhoa NHL:ssä
- Jukurit julkaisi kaksi kutkuttavaa jatkosopimusta: ”Osoittanut pystyvänsä tekemään tulosta”
- Lähde: Jarmo Kekäläinen oli napata toisenkin NHL-supertähden vapailta markkinoilta – jättimäinen sopimustarjous oli jo pöydällä
- Mitkä murskajaiset! Kärpät järjesti hurjat maalijuhlat – ”Malliesimerkki siitä, miksi Liiga pitäisi olla auki”
- KalPa iski pelaajamarkkinoille: Kiinnitti nuoren tshekkihyökkääjän – ”Iso potentiaali maalintekoon”