Mikkelin Jukurit lähtee kauteen 2023-24 historiallisilla pelipaidoilla.

Jukurien pelaa alkavalla kaudella tuttuun tyyliinsä kotona sinisillä pelipaidoilla ja vieraissa keltaisilla. Kypärän väri on kuitenkin jatkossa sininen ja peliasuihin paluun tekee seuran tunnusomaisiin väreihin lukeutuva punainen.

Mikkeliläisten uusissa pelinutuissa on haettu vaikutteita 2000-luvun alun dynastiavuosien tyylistä.

– Olemme ylpeitä historiastamme, ja haluamme tuoda sitä esille entistä vahvemmin uudessa peliasussamme. Kunnioitamme seuran historiaa sekä identiteettiä Jukureille tutuilla sinisellä, keltaisella ja punaisella väreillä, jonka lisäksi tulevalla kaudella pelipaidan hihaa koristaa Jukurien alkuperäinen logo, Jukurien toimitusjohtaja Antti Laakso kertoo seuran tiedotteessa.

Katso Jukurien uudet peliasut alla olevasta Twitter-linkistä tai klikkaamalla tästä.

Mikkelin Jukurit

@MikkelinJukurit
”𝚂𝚎𝚞𝚛𝚊, 𝚓𝚘𝚔𝚊 𝚎𝚒 𝚝𝚞𝚗𝚗𝚎 𝚑𝚒𝚜𝚝𝚘𝚛𝚒𝚊𝚊𝚗𝚜𝚊, 𝚎𝚒 𝚟𝚘𝚒 𝚛𝚊𝚔𝚎𝚗𝚝𝚊𝚊 𝚝𝚞𝚕𝚎𝚟𝚊𝚒𝚜𝚞𝚞𝚝𝚝𝚊”

Osa seurahistoriaa yhdistettynä tulevaisuuteen: Tässä ne ovat, Jukurien Liiga-kauden 2023-2024 pelipaidat 🔥

#Jukurit #Liiga