Hattutempun tykittänyt Antti Suomela paljasti, miksi haluaa aina Leijoniin – iso kiitos valmennukselle

TAMPERE. Leijonien keskushyökkääjä Antti Suomela oli torstaina vahvalla pelipäällä, kun hyökkääjä tykitti hattutempun Karjala-turnauksen avausottelussa Sveitsiä vastaan.
Seuratasolla Lausanne HC:ta edustava Suomela ei kuitenkaan liiemmin leijunut kolmen maalin illan jälkeen, vaan kertoi, että aina löytyy parannettavaa.
– Pitää pyrkiä olemaan tehokas myös jatkossa. Niin kuin aiemmin sanoin, niin puolustamista täytyy vielä parantaa, ja sitä kautta auttaa maalivahtia, vaikka hyvin veskari pelasikin tänään, Suomela sanoi ottelun jälkeen.
29-vuotiaalle hyökkääjälle Leijoniin pääseminen on ollut aina kunnia-asia. Suomela jakoi kehuja valmennuksen suuntaan siitä, että joukkueessa on aina hyvä ilmapiiri, vaikka turnauksissa nähdään usein eri pelaajia.
– Nämä ovat aina sellaisia tapahtumia, joihin lähden, jos olen terveenä. Meillä on hyvä porukka kasassa. Valmennus on saanut tänne sellaisen ilmapiirin, että tänne on aina kiva tulla. Aina on mukavaa päästä pelaamaan. Pyrin aina pelaamaan vahvuuksillani ja antamaan mahdollisimman hyviä näyttöjä, Suomela kommentoi.
Miikka Lahtinen
X: @ladalahtinen
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- NHL-toimittaja: Dallasilta kova päätös Mikko Rantasen suhteen
- Liigan mestaripuolustajalle hankala alku uusissa maisemissa: ”Jotkut päivät ovat vaikeampia kuin toiset”
- MTV: Liiga-seuralle karmea takaisku juuri ennen kauden alkua!
- Tappara-hyökkääjä siirtyy vuokralle Mestikseen: ”Hyvä hetki lähteä hakemaan pelituntumaa”
- Nyt jysähti – TikTokista Liiga-seuran pääsponsori!
- MTV: Liigan seuran superhankinta karille – iso käänne!
- Hurja kaappaus vireillä: Jokereista tuttua pistetykkiä tuodaan Liigaan!
- Traaginen onnettomuus: Entinen maajoukkuekapteeni kuollut 45-vuotiaana
- Ässät kertoi loukkaantumistilanteestaan – kolme miestä sivussa
- IS: Carl Klingberg vertaili Liigan ja SHL:n eroja: ”Peli on kehittävämpää yksilöille ja yksilötaidoille”
- KSML: Liiga-seuran uusi palkkaus sai jättisakot rattijuopumuksesta – ei kertonut asiasta
- VB: Liiga-seura kerää rahaa hirmuhankintaan – Jokereista tuttu tähti kiikarissa!
- Kiekko-Vantaa: Entiselle Liiga-hyökkääjälle lähtöpassit!
- Liiga-seura kiinnitti U20 SM-sarjan pistekuninkaan koeajan päätteeksi
- Liiga-seura pelaajakaupoilla: haaviin Mestiksen pistetykki!
- 17-vuotias suomalainen loksauttaa leuat Ruotsissa – ilmiömäinen temppu!
- Jukurit-hyökkääjän sopimus purettu: ”Emme löytäneet sopivaa roolia”
- MTV Urheilu: Niklas Rubin avasi seurasiirtonsa taustoja – keskusteli entisen Kärpät-tähden kanssa
- Nuorten Leijonien ottelu peruttiin – turnauksesta synkkä tulos
- TPS:stä tuttu hyökkääjä: Ura ohi 30-vuotiaana!