Todellista lajirakkautta: Liigastakin tuttu maailmanmestari ja NHL-legenda jatkaa edelleen uraansa – ikää jo 47 vuotta!

Slovakian kultaiseen sukupolveen kuulunut 47-vuotias Jozef Stümpel ei näytä menettäneen rakkauttaan lajiin.
Kevään 2002 maailmanmestari jatkaa edelleen uraansa ja kiekkoilee kotimaansa kolmanneksi korkeimmalla sarjatasolla pelaavan MSK Ziarin joukkueessa. Stümpelin saldo kahdessa ensimmäisessä ottelussa on kolme syöttöpistettä.
Keskushyökkääjä on alasarjaan melkoinen vahvistus, sillä viime kaudella hän nakutteli HK 96 Nitra:n riveissä 14 ottelussa komeat 26 (8+18) tehopistettä.
Huippu-urallaan Stümpel pelasi peräti 957 NHL:n runkosarjaottelua summaten niissä 677 (196+481) tehopistettä. 55 pudotuspelin saldo oli 6+24=30.
Sentteri nähtiin myös Suomessa Oulun Kärppien paidassa kaudella 2011-12.
Aloita sijoittaminen – eToro tarjoaa asiantuntijoiden alustan 0%:n palkkiokuluilla!
- eToron kautta sijoitat asiantuntijoiden kanssa.
- Ei piilokuluja – eTorossa jopa 0%:n palkkiokulut.
- eToro tarjoaa pääsyn 3 000:een eri omaisuuserään, kuten osakkeisiin, ETF:iin, indekseihin ja valuuttoihin.
- Leijonien kultasankari Sami Vatasen ensi kauden seura selvillä
- Roman Rotenbergiltä suolaista tekstiä Leijonista – lataa katkeran väitteen suomalaisten kultamitaleista
- Hurja arvio! IL: TPS-ikoni vertaa Aatos Koivua NHL-legendaan
- HPK nappasi Nuorten Leijonien hyökkääjän – pitkä sopimus kouraan
- Liiga-seura iski pöytään hurjan hankinnan!
- Toimittaja: Tappara virittelee jättihankintaa – tilanteesta uusi paljastus
- Liigan lisenssihakemussaagassa jymykäänne!
- Kaapo Kakon tilanteesta karmea paljastus
- Ismo Lehkonen lataa kovaa tekstiä sarjan pohjille jumiutuneesta Liiga-joukkueesta: ”Kaikkien aikojen farssi”
- LS: Kaksi Liiga-joukkueen pelaajaa putkaan viikonloppuna – seurapomo myöntää
- Lähde: Kiekko-Espoo virittelee huimaa kaappausta valmentajakseen Liigaan
- Ismo Lehkonen lataa kovaa tekstiä sarjan pohjille jumiutuneesta Liiga-joukkueesta: ”Kaikkien aikojen farssi”
- LS: Kaksi Liiga-joukkueen pelaajaa putkaan viikonloppuna – seurapomo myöntää
- Ura jatkuu! Liigan 37-vuotias ulkomaalaisvahvistus löysi uuden työpaikan
- Huippulupaus lähtee Liigasta – loukkaantuminen päätti pestin Jukureissa
- Liiga-seura iski pöytään hurjan hankinnan!
- Toimittaja: Tappara virittelee jättihankintaa – tilanteesta uusi paljastus
- MTV Urheilu: Heikki Hiltunen teki tylyn tempun Liiga-paikkaa hakeneelle TUTO:lle
- Kaapo Kakon tilanteesta karmea paljastus
- Pelikieltoa napsahti! Tällaiset sanktiot Tapparan ja TPS:n tappelusta tuli